Tepecik Dondurması | Hikayemiz
502
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-502,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1300,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.7,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

Hikayemiz

Tepecik Dondurması Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinin Tepecik kasabasında 2017 yılından beri hizmetinizde….

Biz Kimiz?

  • Tepecik Dondurması Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinin Tepecik kasabasında 2017 yılında, yıllarca dondurma sektöründe çalışmış yüksek kimyager İbrahim Ethem ULUÇAY tarafından kurulmuştur. Kurulduğu kasabanın ismini alan Tepecik Dondurması, katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal dondurma üreten bir firmadır.

 

  • Tepecik Dondurmasını farklı kılan antika sanat eseri değerinde olmasıdır. Yani yeni nesil katkı maddeleri olan emülgatör,  boya, aroma, renklendirici, krema süt tozu, glukoz şurubu, fruktoz şurubu kullanılmadan sadece manda sütü, yerli sahlep ve pancar şekeri kullanılarak üretilmesidir. Mevsiminde toplanan meyveler ve kuruyemişlerden imal edilmesi, doğallığı ile yiyenleri adeta eski zamanlara götürmektedir.

 

  • KALİTE ve DOĞALLIĞI prensip edinen firma, sade ile manda kaymağının eşsiz lezzetini yakalarken, limon böğürtlen, vişne, incir, çilek, karadut ve kavun gibi meyvelerden oluşan çeşitlerle yazın sıcak günlerinde ferahlamak mümkün. Bitter, Tahin, hurma,  kestane, ceviz, balbadem gibi çeşitler ise yiyenlerin vazgeçemediği favori lezzetlerdendir. Tavşanli’nın meşhur leblebisi ile yapılan leblebili dondurma ise merak uyandıranlar arasındadır.

 

  • 24 farklı çeşidi ile Kütahya’nın Tavşanlı ve Emet ilçelerinde şubeleri bulunmaktadir. Şuan Tepecik Dondurması Alanya ve Eskişehir’e dondurma sevkiyatı yapmaktadır. Artık online olarak internet üzerinden dondurma siparişlerinide kargo ile gönderme hizmetine başlamıştır.

 

TEPECİK DONDURMASI
İbrahim Ethem ULUÇAY

a

OrganİK ÜRÜNLER

KALİTE ve DOĞALLIĞI prensip edinen firma sade ile manda kaymağının eşsiz lezzetini yakalarken,limon böğürtlen, vişne,incir,çilek,karadut ve kavun gibi meyvelerden oluşan çeşitlerle yazın sıcak günlerinde ferahlamak mümkün.

a

BİZDEN HABERLER

Bitter, Tahin, Hurma, Kestane, Ceviz, Balbadem gibi çeşitler ise yiyenlerin vazgeçemediği favori lezzetlerden.Tavşanli’nın meşhur leblebisi ile yapılan leblebili dondurma ise merak uyandıranlar arasında.

Doğal
Meyveler

Tamamen doğal, gerçek mevye parçacıklarıyla üretilip lezzetlendirilen dondurmamız tap taze mevye tatları ile manda sütünün eişsiz lezzetini harmanlıyor.

Manda Sütü

Ülkemizde ve dünyada üretimi gün geçtikçe daha da azalan manda sütü, besin içeriği açısından değerli süttür. Manda sulak yerlerde yaşayan ve sürekli otlayan bir hayvan olduğundan sütünün içeriğini de çok daha değerli bir konuma getiriyor. Manda sütü ülkemizde en fazla Bafra bölgesinde üretiliyor. Bu sütün zenginliğini sadece lezzetiyle sınırlandırmamak gerek.

*Tamamen yöremizin doğal ürünüdür.

Taze ve Kalite

KALİTE ve DOĞALLIĞI prensip edinen firma sade ile manda kaymağının eşsiz lezzetini yakalarken,limon böğürtlen, vişne,incir,çilek,karadut ve kavun gibi meyvelerden oluşan çeşitlerle yazın sıcak günlerinde ferahlamak mümkün.Bitter,Tahin,hurma, kestane,ceviz,balbadem gibi çeşitler ise yiyenlerin vazgeçemediği favori lezzetlerden.Tavşanli’nın meşhur leblebisi ile yapılan leblebili dondurma ise merak uyandıranlar arasında.

Manda sütünden yapılan dondurma yüksek protein, yağ, fosfor, kalsiyum içerdiği için çocukların sağlıklı büyümesine katkıda bulunur.

Diğer sütlerle karşılaştırdığında % 58 daha fazla kalsiyum, % 40 daha fazla protein ve daha az kolesterol içeriyor.

Sadece manda sütü, yerli salep ve pancar şekeri kullanılarak üretiyoruz. İnek, koyun ve keçi sütüyle kıyaslandığında iki kat fazla kalsiyum ve protein içeriyor.

Tamamen doğal ve leziz yöresinin ve mevsiminin mevyeleriyle…